7-Slim për monodozë humbje peshe 7 Slim për humbje peshe

7-Slim është një përgatitje e plotë për humbjen e peshës së mbrojtur me 7 kilogramë për 1 kurs. Droga heq lëngun shtesë nga trupi, substancat helmuese, rregullon dëshirën për ushqim, normalizon proceset metabolike dhe parandalon marrjen e peshës.7-Slim hollim

 • Doza e vetme e komplikuar 7 Slim djeg kilogramë shtesë, nxit formimin e hormonit “harmoni” – irisin;
 • Nuk lejon kthimin e kilogramëve shtesë, duke normalizuar metabolizmin;
 • Pastron fizikun duke zhdukur toksinat dhe lëngun shtesë nga fiziku;
 • Ndihmon për të humbur peshë me 12% të peshës së plotë të një individi, në thjesht 1 muaj.

Metoda e humbjes së peshës mbështetet në sasinë e irisinës brenda gjakut të një individi – ky hormon prodhohet nga kontraksionet e indit muskulor dhe i kthen yndyrnat e bardha në yndyrna kafe, të cilat dëmtohen thjesht poshtë. Ky kurs ofrohet nga 7-Slim. Pasoja – humbje e shpejtë e peshës pa dëmtuar fizikun!

Burner yndyrna bimore 7-Slim Atje brenda llojit të pikave në ampula në 5 artikuj për paketë. Kombi i origjinës – Rusia.

11 veprime thelbësore të 7-Slim

 1. Djeg rezervat e yndyrnave.
 2. Do të rrisë masën muskulore.
 3. Heq lëngun shtesë nga indet.
 4. Zhduk toksinat.
 5. Promovon shndërrimin e dyqaneve të yndyrnave në pushtet.
 6. Përshpejton metabolizmin.
 7. Redukton pamjen e “lëvozhgës së portokallit”.
 8. Përmirëson elasticitetin dhe forcon poret dhe lëkurën.
 9. 7-Slim zvogëlon dëshirën për ushqim.
 10. Nxit prodhimin e hormonit të pastër të pajtimit – irisinës.
 11. Parandalon marrjen e peshës së përsëritur.

7-Slim për humbje peshe: monodozë 7 Slim për humbje peshe

Variacionet TOP 5 7-Slim nga shtesat e krahasueshme dietike

Krahasueshmëria e lëvizjes së 7-Slim me dieta:

 • Përbërja BIO. Droga përbëhet vetëm nga elementë natyralë – xhenxhefil, shafran i Indisë, goji, spirulina, garcinia.
 • Lëvizje e komplikuar. Shtesa biologjikisht energjike, së bashku me lëvizjen kryesore të djegies së indeve yndyrore, përmirëson situatën e poreve dhe lëkurës, flokëve, thonjve, largon substancat helmuese nga trupi dhe eliminon edemën.
 • Sinteza e hormonit të marrëveshjes. Bimë e ekuilibruar e komplikuar 7 Slim stimulon prodhimin e hormonit irisin, i cili është përgjegjës për shpërbërjen e shpejtë të indit dhjamor pa ndëshkime për trupin.
 • Siguria. Ai nuk përmban përbërës artificialë, të modifikuar gjenetikisht, kështu që lejohet ta përdorni në çdo moshë, pa dëmtuar mirëqenien. Për më tepër nuk shkakton shenja tërheqjeje, efekte të padëshiruara dhe reaksione alergjike.
 • Ruajtja e rezultateve të humbjes së peshës. Kërkimet kanë vërtetuar që pas ndalimit të ampulave, pesha nuk kthehet.

Porosia autentike 7-Slim vetëm në faqen e internetit të prodhuesit. Çmimi i shiritit monodozë 7 Slim në Rusi nuk duhet të jetë më e madhe se 1000 rubla, furnizimi kryhet me postë.

7-Slim për humbje peshe: monodozë 7 Slim për humbje peshe

Për evropianët, ky produkt i humbjes së peshës prodhohet brenda llojit të pikave, me një sasi prej 20 ml. Ajo nuk ka variacione të veçanta, përveç për pamjen e saj. Bleni pika hollimi “7 Slim”Kosto e ulët është atje në shumë vende ndërkombëtare të Bashkimit Evropian.

Brenda një çerek ore pas futjes së porosisë, mbikëqyrësi i korporatës telefonon sasinë e kontaktit të blerësit dhe specifikon marrëveshjen e furnizimit me produktet.

7-Slim për humbje peshe: monodozë 7 Slim për humbje peshe

Troushtë e mundimshme të humbasësh peshë për shkak të sasisë joadekuate të hormonit irisin. Në fillim të vitit 2012, hormoni irisin u gjet më parë i panjohur për shkencën. Shpikja u bë nga një gumëzhitje shkencëtarësh nga Italia, Danimarka dhe SHBA, të cilët kryen eksperimentet e tyre me një qëllim për të zbuluar ilaçe që synojnë luftimin e diabetit dhe problemeve të peshës.

Hormoni i zbuluar shndërron yndyrnat “e bardha” në “kafe”, të cilat, në kontrast me ato primare, nuk bëjnë me pakicë burime energjie të pakuptimta që nuk kanë ndikim të favorshëm në përcaktimin e atletëve, dhe yndyrnat “kafe” gjithashtu ndihmojnë në kontrolloni temperaturën e fizikut. Dhe për shkak të këtij zbulimi, është mjaft e arritshme që djegësi më i mirë i yndyrnave në ndërtimin e trupit do të krijohet shpejt, dhe ju mund të anashkaloni në lidhje me nivelet e dhimbshme të “tharjes”.

Edhe më herët sesa u bë shpikja e irisinës, në 2009, shkencëtarët nga SH.B.A., Suedia dhe Hollanda vërtetuan se jo vetëm trupi i fëmijëve është i gatshëm të ndajë qelizat e yndyrnave në dy lloje: “kafe” dhe “të bardhë”, por përveç kësaj fiziku i të rriturve është në gjendje për këtë edhe nëse për disa vjet fiziologët në të gjitha vendet ndërkombëtare janë kënaqur me alternativën. Gazeta e Re e Anglisë e Medikamenteve shtypi 3 kërkime që vërtetojnë lajthitjen e spekulimeve “yndyrë të foshnjës së porsalindur”.

Dallimi kryesor midis yndyrnave “kafe” dhe “të bardha” është se dhjamorëzat paraqesin trupin me mallra ngrohtësie, domethënë shkarkimi i ngrohtësisë, jo fuqisë, kjo për shkak të pranisë së një proteine ​​të re – termogjeninës brenda yndyrës “së errët” indeve.

Gjatë gjithë stërvitjes trupore, shpenzimi i energjisë së trupit do të rritet në një numër rastesh, dhe asnjëherë në mënyrë proporcionale: harxhohet energji shtesë sesa kërkohet për të përfunduar programin e stërvitjes. Shkencëtarët kanë vërtetuar gjatë se për shkak të punës së ngritur të indeve të muskujve të skeletit, ka një rritje në përmbajtjen e materialit të një proteine ​​të veçantë në to – çështja e transkriptimit PGC-1alfa, e cila, së bashku me indet e muskujve të skeletit, është e pranishme në dhjamosjen kafe indet, zemrën koronare dhe veshkat, prandaj kjo proteinë është aspekt jetësor në proceset metabolike që ndodhin në këto organe.

Statistikat e klinikës “Qendra Federale e Kërkimit të Ushqimit dhe Bioteknologjisë” midis më shumë se 9 të sëmurëve:

 • doli nga 2 në 10 të sëmurë që është e mundimshme të humbasin peshë dhe kështu ata duhet të dorëzojnë jetën e tyre të përbashkët, të kalojnë përpjekje dhe kohë;
 • 3 në 10 të anketuar humbin motivimin. Kur nuk i shihni rezultatet e punës tuaj për një kohë shumë të gjatë, është e mundimshme të vazhdoni të punoni;
 • 3 në 10 vullnetarë brenda eksperimentit thjesht nuk do të kishin këmbëngulje të mjaftueshme. Troushtë e mundimshme për ata të shkojnë përpara, duke parandaluar lodhjen, vendin e dobët dhe dhimbjen pasi të kenë mungesë energjie;
 • 2 në 10 marrin rezultate optimiste. Ata shpenzojnë shumë përpjekje për pasojat dhe duhet të mbajnë ndeshje, në çdo rast tjetër pesha do të kthehet.

Vështirësi të tilla në rënien e peshës për shkak të fazës joadekuate të hormonit “harmoni” – irisinës. Megjithatë mikrobiologët kanë zbuluar një përgjigje me ndihmën 7-Slim për të zgjatur fazën e saj brenda fizikut njerëzor.

Vuajtësit e klinikës time, shkruan Jonathan Belfoot, kanë ardhur tek unë me anën e njëjtë në shumë raste. Ata u përpoqën të humbnin peshë përmes planit të zvogëlimit të peshës dhe aktiviteteve sportive, megjithatë nuk mund të eleminonin peshën shtesë. Ky nuk është faji i tyre, arsyetimi për peshën e tepërt brenda sasisë joadekuate të hormonit “harmoni” – irisinës. Ky hormon prodhohet gjatë gjithë trenit dhe shndërron yndyrnat në fuqi. Kështu, pesha nuk duhet të kursehet, sidoqoftë të digjet. Nëse ka një sasi joadekuate të irisinës brenda trupit, atëherë të gjitha rezultatet e planit të zvogëlimit të peshës dhe stërvitjes anulohen, dhe pesha e gabuar kthehet edhe një herë.

Informacion nga revista Cell Metabolism ”. Kryetari Jonathan Belfoot, Zyrtar Mjekësor, Kolegji i Teksasit në Galveston (SHBA).

Përgatitje 7-Slim do të rrisë shkallën e irisinës – hormoni i “harmonisë” dhe indit dhjamor (yndyrnat) nuk ruhet, megjithatë rimodelohet në fuqi!

 • Çështjet me dhjamosjen, dietat dhe ushtrimet trupore nuk ndihmojnë, pavarësisht nga përpjekja për të humbur peshë.
 • Drogës do të rrisë shkallën e irisinës së “harmonisë” së hormonit, indet dhjamore brenda trupit janë djegur dhe nuk depozitohen kurrë.
 • Përcaktimi shndërrohet në pak, pesha shtesë digjet dhe ndalet së depozituari.

Irisina është një hormon i gjetur në 2002. Ajo nisi gjatë gjithë stërvitjes, ndihmon në zgjatjen e masës muskulore, megjithatë më e rëndësishmja, Irisin i kthen yndyrnat e bardha në kafe. Dhe si rezultat i së vërtetës që yndyrat kafe shpërndahen shpejt, një individ humbet peshë së bashku me masat dhe dietat e tij të zakonshme.

7-Slim ndihmon për të humbur peshë për shkak të kësaj përbërjeje

Elementet 7-Slim paraqesin humbje peshe të mbrojtur, kanë ushtrime të tepërta organike dhe së bashku janë në gjendje të përmirësojnë lëvizjen e njëri-tjetrit.

 • Frutat garcinia kamboxhiane. Ai normalizon diapazonet hormonale, rrit prodhimin e trupit të hormonit të pajtimit, djeg depozitat e yndyrnave dhe parandalon akumulimin e tyre të mëvonshëm.
 • Rrënjë xhenxhefili. Përshpejton proceset metabolike, heq lëngun shtesë nga indet, lehtëson fryrjen dhe ka veti antioksiduese. Promovon djegien e triglicerideve.
 • Rrënja e shafranit të Indisë. Redukton indeksin e masës fizike. Frenon ngjarjen e enëve të gjakut brenda shtresës së yndyrnave, gjë që e bën më të thjeshtë transformimin e tij në fuqi pa dëmtuar mirëqenien.
 • Manaferrat Goji. Një djegës i njohur mirë i yndyrnave. Kontrollon nxitjen për ushqim, uljen e vullnetit për të ngrënë miell, vaktet e ëmbëlsirave. Nxit transformimin e përshpejtuar të yndyrnave në fuqi.
 • Spirulina. Algat, të cilat përdoren për të zvogëluar peshën e trupit, djegur dhjamërat, për të rritur kërkesën për ushqim. Redukton sasitë e lipideve brenda gjakut, përshpejton metabolizmin.

Ju shpejt humbni peshë dhe nuk bëheni mirë deri në 7 Slim:

 • Djeg indet dhjamore;
 • Redukton depozitimin e yndyrnave nënlëkurore;
 • Zvogëlon dëshirën për ushqim;
 • Nuk lejon kthimin e kilogramëve.

Endokrinologu specialist dhe nutricionisti Polesov Dmitry në hulumtimin e efektivitetit 7-Slim shkruan tjetrin:

Analiza e ilaçeve 7-Slim zgjati 1,5 vjet brenda klinikës së Vitaminës dhe Bioteknologjisë FIC. Ato zgjatën 3 muaj dhe janë kryer në 6 raste me pjesëmarrjen e 500 njerëzve. Monodozë 7-Slim – disa nga teknikat mjaft efektive për parandalimin e problemeve me peshën. Ajo promovon formimin e hormonit irisin brenda trupit – dhe personi i veçantë humbet peshë, e cila nuk vjen më. Unë jashtëzakonisht avokoj 7-Slim për përdorim në një bazë ambulatore për humbje peshe efikase. Bazuar kryesisht në rezultatet e analizave të kryera nga klinika jonë, ne tani kemi përpiluar një kalkulator të humbjes së peshës 7-Slim. Ky llogaritës merr parasysh rregullsinë e shpejtësisë së humbjes së peshës dhe sasinë e kërkuar të ilaçit.

Në 85% të temave – një peshë e theksuar në peshë fizike, humbje peshe nga 7 kilogramë në tridhjetë ditë, 15% e temave – një pasojë shumë më pak e theksuar, nga 3-6 kilogramë. Pasoja 2 muaj pas kursit: 92% e temave – të ruajtura ose përmirësuar rezultatet e rënies së peshës, 8% të temave – vunë re një peshë të fituar deri në 1 kilogram në 2 muaj.

Udhëzimet dhe dozimi 7 Slim

Në përputhje me udhëzimet, është thelbësore të merren të gjitha 10 pikat e 7 Slim çdo ditë, nëse:

 • Pesha juaj e tanishme është mbi 80 kg;
 • Pesha e dëshiruar jo më shumë se 60 kg;
 • Intervali i humbjes së peshës është 1 muaj.

Udhëzimet e pranimit 7-Slim:

 1. Hapni shishkën dhe pini përmbajtjen e tij.
 2. Nëse dëshironi, mund të pini me ujë.
 3. Duke u mbështetur në pasojën e specifikuar, sugjerohet të merret 7 Slim 1-2 sa më shpejt që një ditë gjysmë ore më herët se vaktet.
 4. Kursi është 30 ditë.

Përbërja e pastër ju lejon të përdorni një pajisje për humbje peshe, pa shqetësime për efektet e padëshiruara. Mbindjeshmëria ose intoleranca e veçantë e një personi ndaj një prej shumë elementeve është e mundshme, nuk është e dobishme të merren gjatë gjithë shtatëzënësisë, laktacionit dhe të rinjve deri në 18 vjet.

Kritikat aktuale të blerësve të 7-Slim

Marina, 31 vjeç:

Gjatë gjithë kohës që isha shtatzënë, fitova 14 kg shtesë. Kanë kaluar 2 vjet, dhe unë thjesht nuk mund t’i eleminoj ato. Nuk kam kohë të mjaftueshme për të punuar brenda klubit shëndetësor, ushqehem siç duhet, megjithatë pesha është e vlefshme. Kohët e fundit kam takuar një të dashur, dhe ajo ose ai duket si një zonjë. Në mënyrë të duhur, ajo mburrej se e zhvendosi peshën shumë thjesht pa aktivitete sportive dhe planin e zvogëlimit të peshës me ndihmën e 7 Slim. Në të njëjtën ditë vrapova të porosis për veten time. E piva për një muaj, megjithatë e lava jo me ujë, si brenda udhëzimeve, sidoqoftë me lëng. Rezultati është i vogël, por sigurisht që më gëzon shumë. Minus 5 kg për tridhjetë ditë për mua është një pasojë e madhe. Për më tepër, unë e arrita atë pa u lodhur. Do të pushoj dhe padyshim do të ndjek një kurs tjetër.

Lena, 25 vjeç:

Në kolegj, për shkak të plotësisë, e mundoja veten me uri të fiksuar, kështu që dietat çuan në sëmundje të barkut. Çdo lloj ndezësish yndyrnash janë kundërindikuar për mua, megjithatë përbërja e pastër e 7Slim ryshfet mua, pa kimi! Kam konsumuar pak më shumë se 2 javë, dhe ka një pasojë. Minus 3 cm në bel dhe minus 4 kg në peshore. E jashtëzakonshme!

Catherine, 36 vjeç:

I gabuar peshë me 7-Slim në 6 kg në një kurs të vetëm. Ajo filloi të ndihej vërtet më e sigurt, mahnitëse shtesë. Disi më vonë dëshiroj të pi edhe një herë, planifikoj të humbas edhe më shumë. Ky faktor është i butë, nuk është i neveritshëm për të pirë, dhe më e rëndësishmja – rezultati është aktual!

Përgatitje 7 Slim 5 eliminon parimin e arsyes pse fiziku juaj mendon se është i uritur:

 1. Ju jeni rraskapitur. Jemi mësuar të konsumojmë pas lodhjes së lodhur trupore. Veçanërisht, duke u kthyer në shtëpi, pasi kemi marrë pjesë në një seancë trainimi, ne jemi të prirur të ekspertizojmë një ndjenjë të pamëshirshme të urisë. Sidoqoftë kjo nuk nënkupton gjatë gjithë kohës fizikun kërkon energji shtesë. Më shumë se sa ka të ngjarë, kjo lloj shenje nënkupton nevojën për vakte të sigurta (për shembull, që përmbajnë proteina ose karbohidrate me cilësi të lartë).

Hani një pjesë të pulës së skuqur ose mishit të ndryshëm me pak yndyrë, si rezultat i indit muskulor duhet të plotësohet me rezerva proteine, dhe orizi kafe si një pjatë e jashtme (ose kokrra të ndryshme të plota të pasura me karbohidrate me veprim të gjatë) për të ndihmuar fizikun të marrë më shpejt dhe mposhtni urinë.

 1. Nuk ka dhënë kohë të mjaftueshme sepse përfundimi i vaktit të mëparshëm. Thjesht keni drekuar, megjithatë pyetja ju ka lindur në kokë: “Pse jam akoma i uritur (a)?” Ndoshta i keni ngrënë vaktet shumë shpejt. “Hormonet përgjegjëse për oreksin kanë nevojë për kohë për të njoftuar një pjesë të caktuar të trurit se jeni të ngopur”, sqarojnë dietologët. Për shkak të këtij fakti, hani ngadalë, duke zvogëluar takëmet më herët se vaktet, përdorni me rigorozitet zgjedhjen e vakteve ushqyese që duhet të përfshijnë një përzierje të përballueshme të yndyrës, proteinave dhe karbohidrateve. Ndjenja fikse e urisë nuk kalon? Ne mbrojmë marrjen e ëmbël të mentës për ta bërë pak interesante.
 2. Kolegët tuaj femra, megjithëse nuk janë hequr nga ju, kanë filluar të hanë. Analiza e kryer kolektivisht nga Kolegji Duke dhe Kolegji Shtetëror i Arizonës ka zbuluar se zonjat kanë një tendencë t’u përgjigjen zakoneve konsumuese të zonjave të ndryshme. “Kur gratë ushqehen me tepri, zonjat e tjera që shikojnë se çfarë ndodh ndjekin shembullin e tyre”, thonë punonjësit e kolegjit. Për të mbajtur larg ndikimin e imitimit, këshilltarët këshillojnë një rivlerësim të shpejtë të zakoneve të tyre konsumuese dhe shumëllojshmërisë së energjisë së konsumuar në ditë. Ndjenjën fikse të urisë dhe nuk ju mundëson? Pastaj largojini të dashurat tuaja nga koha përtej vakteve rregulluese, duke zhdukur vaktet që gatuanin aq sa të arriheshin nga sfera e shikimit. Zhvilloni në një, shembulli i të cilit i një stili të shëndetshëm të jetës shndërrohet në ngjitëse. Beli i Buddy do të jetë shumë mirënjohës për ju për këtë. “Pavarësisht nga natyra ngjitëse e mbipeshes, një zakon i shëndetshëm – një dietë e ekuilibruar”, thotë Don Jackson, mund të jetë thjesht aq ngjitëse.
 3. Ju jeni intoxicated Koncepti i alkoolit që nxit dëshirën për ushqim është zhvilluar gjatë. Mekanizmat e metodës nuk njihen nga afër, megjithatë spekulimi i zakonshëm është se alkooli i bën vaktet joshëse shtesë në mendjet tona dhe duket një ndjenjë e pamëshirshme e urisë. Alkooli zvogëlon rezistencën tonë ndaj tundimeve, gjë që ndikon negativisht në kufizimin e dietës. Mësoni si të kujdeseni për këtë dobësi? Filloni të konsumoni më herët sesa të porosisni një gotë verë, birrë ose një koktej. Për të mos u mbingarkuar ditën pasuese, veçanërisht pas një feste të stuhishme të mbushur me pije alkoolike, pini sa më shumë ujë të mundshëm me një qëllim për të rimbushur qëndrueshmërinë e ujit të një fiziku tashmë të dehidratuar.
 4. Ju aromatizoni vaktet ose e shihni në hyrje të jush. Si rregull, ndjesia e aromës dhe nocioni i dukshëm zgjojnë dëshirën për ushqim shumë më tepër sesa ushtrimi i traktit gastrointestinal. Pasi të shohim ose aromojmë vaktet, ekziston një ndjenjë urie. Strategjia e mundjes është e qartë: “Nga sytë, nga mendja.” Largohuni nga dhoma në vendin ku gjenden të mirat, fshehni fushën me ëmbëlsira, shfletoni aplikacionet televizive që ju shkaktojnë dëshirën për ushqim, vullnetin për të ngrënë një gjë dhe ndjenjën e fiksuar të urisë sigurisht që do të ulet, thonë dietologët.

Nuk ka gjasa që dikush të jetë sekret, informacioni që dhjetëra miliona vajza në të gjithë botën ëndërrojnë të bien në peshë. Për hir të kësaj, disa i drejtohen klinikave të kirurgjisë kozmetike për ndihmë, duke dhënë sasi të pamendueshme parash për një fizik vërtet perfekt, ndërsa të tjerët nuk hanë diçka dhe përgatiten brenda klubit shëndetësor derisa të humbin vetëdijen. Faktori më i keq është se as njëri dhe as e kundërta nuk e kuptojnë plotësisht se cili është gabimi i tyre vdekjeprurës:

 • Gabimi kryesor: të shkosh në klinikë me vetëm disa kilogramë shtesë. Fakti është se operacionet e humbjes së peshës janë thelbësore për të ndihmuar njerëzit të ruajnë mirëqenien e tyre, duke rritur kështu jetëgjatësinë e tyre, megjithatë për të mos shpëtuar një zonjë nga problemet e peshës, e cila i lejoi vetes të hante disa artikuj shtesë të tortës dhe vrapoi të shkonte nën kirurg thike.
 • Sasia e gabimit dy: autokritika e tepërt, e lidhur me veçoritë e psikologjisë femërore, e kupton skenarin shumë më keq sesa është në të vërtetë. Për shkak të kësaj, disa gra thjesht kanë frikë të fillojnë të heqin peshë, duke menduar se skenari tashmë po funksionon aq shumë sa që ata nuk do të adresojnë vetë zgjidhjen e çështjeve shtesë të peshës.
 • Sasia e gabimit tre: kufizime ekstreme të dietës. Mbi të gjitha, dieta kryen një pozicion të madh brenda strategjisë së rënies së peshës dhe është thelbësore që të përgatitet saktësisht përgatitja e saj, në mënyrë që sasia e kërkuar e proteinave, yndyrës, karbohidrateve, përveç vitaminave ushqyese dhe makroelementëve të jetë aktuale brenda planit ushqimor. Në këtë rast, shumëllojshmëria e energjisë gjithashtu duhet të jetë e kënaqshme, në asnjë rast nuk duhet të kufizoni planin tuaj të ushqimit në 1 qind energji në ditë dhe të prisni për një pasojë të habitshme.
 • Sasia e gabimit 4: neglizhimi i ushtrimeve trupore. Vajzat zakonisht naivisht imagjinojnë se për ata që thjesht shtrihen në divan duke mos bërë asgjë, dhe në kohën identike kufizojnë veten tuaj në dietë, lloji i specifikuar trupor nuk do t’ju mbajë gati. Sidoqoftë, në asnjë rrethanë nuk është rasti, për shkak të humbjes së peshës në trup të avancuar dhe poreve uniforme dhe shtrëngimit të lëkurës, nuk keni nevojë vetëm për dietë korrekte, por për më tepër një fazë të ekuilibruar të stresit.
 • Sasi e gabuar 5, përveç kësaj është më e zakonshmja: një përpjekje për të eleminuar kilogramët shtesë përmes alternimit të 1 planit ushqimor me njëri-tjetrin. Në këtë rast, çështja është, së pari, se vaktet e siguruara nga dietat janë zakonisht plotësisht të pasakta, megjithatë thjesht zvogëlohet në mënyrë drastike sasia e energjisë së konsumuar nga trupi. Së dyti, asnjë person i vetëm i veçantë nuk është në gjendje të ndjekë një plan ushqimi për jetën, dhe më pas, pasi të jetë kthyer në planin e tij të përbashkët ushqimor, të gjitha kilogramët shtesë do të vijnë përsëri më pas.

Kështu, eliminimi i peshës shtesë është një kurs i zbukuruar dhe i zgjatur që kërkon planifikim, menaxhim të saktë dhe një metodë racionale të skenarit. Mjerisht, askush nuk do të japë një fizik tërheqës të ngjashëm me atë, ai duhet të fitohet për shkak të punës së mundimshme në veten tuaj, duke marrë shpesh 7 Slim!

Nuk është sekret që shumë zonja përpiqen të rezultojnë me të vërtetë perfekte për veten dhe të tjerët. Shumë prej tyre përdorin strategji radikale të humbjes së peshës, duke besuar se humbja e shpejtë e peshës është e mundshme pa dëmtuar mirëqenien.

Plani i preferuar i ushqimit për njerëzit që dëshirojnë të humbin peshë shpejt dhe larg është konsumues. Qëndron në të vërtetën se rënia në peshë nuk ka saktësinë për të ngrënë ushqime të qëndrueshme, lejohet të hani supa, drithëra të lëngshëm, të pini lëngje, kefir dhe pelte. Ndodh që gratë që janë në këtë plan ushqimi të pinë vetëm ujë gjatë gjithë ditës, duke shpresuar se me këtë metodë mund të humbin shumë më shumë kilogramë sesa duke konsumuar vakte të lëngshme, dhe kjo është e meta e tyre kryesore. Ulur në një plan radikal ushqimi, do t’ju duhet të respektoni në mënyrë rigoroze udhëzimet e tij, në çdo rast tjetër thjesht mund të dëmtoni veten tuaj.

Fiziku është varfëruar rëndë si rezultat i tij që nuk merr vitamina të mjaftueshme, dhe që miratohet nga çështje që i ngjajnë: rënies së flokëve, thonjve, poreve të lëkurës dhe lëkurës, skuqjet. Personi i veçantë zbehet më herët se sytë tanë. Me lodhje të plotë, ka pagjumësi, një vështrim të pamëshirshëm të dhimbshëm, të përziera dhe dëshpërim – a e vlerëson? Unë besoj në asnjë rrethanë!

Të përzier. Bulimia. Një mundësi tjetër për të humbur peshë. A keni dëgjuar ndonjëherë shprehjen “Dy gishta në gojën tuaj”? Një teknikë vërtet e dëmshme dhe radikale është e vjella. Kryesisht, përdoret nga individë që nuk do të kishin vullnetin për t’i bërë ballë urisë së stomakut, duke konsumuar mjaftueshëm, ata menjëherë shkojnë në tualet dhe mbyllen atje. Ekziston një periudhë kohore mjekësore për një sëmundje të tillë – bulimia, e cila sugjeron “urinë e gjedhit”.

“Bulimiki” zakonisht ndahet në vaktet, nuk ka rëndësi se çfarë lloji. Ata nuk kanë një lloj të veçantë pamjeje – çdo njeri i trashë dhe i dobët mund të pësojë nga bulimia. Duke shkaktuar të vjella, ata plagosin rëndë barkun e tyre, dhe ai, në rrokullisje, nuk pranon të tretë vaktet në kohën që do të merret.

Restaurimi kërkon shumë përpjekje dhe ndërhyrje të specialistëve. Fillimisht, bulimia është një sëmundje psikologjike. Përgjigja ndaj kësaj përgjigje mund të qëndrojë në marrëdhëniet e mëparshme të dështuara ose në një fëmijëri të trishtuar. Faktor vendimtar që jeni në gjendje të bëni për të ndihmuar njerëz të tillë është t’i ndihmoni ata në mënyrë që ata të ndjehen vërtet të dëshiruar. Kryeni psikoterapi, kuptoni se çfarë shpjegon sëmundja e tyre, dhe përveç kësaj avokoni 7-Slim.

Kufizimet përreth humbjes së peshës

Çfarë të bëjmë me këto kufizime në humbjen e peshës, të cilat mund të jenë të mbingarkuara me botën rreth nesh? Pak kohë, klubi shëndetësor është shumë larg ose nuk bën rroba banje orarin e vizitave, të tjerët qeshin dhe rrotullohen në tempujt e tyre – e gjithë kjo mund të kapërcehet.

Po shqetësoheni duke rënë në peshë? Zakonisht njerëzit me të vërtetë ndiejnë mungesë kohe ose ndihmë nga njerëzit që i rrethojnë, dhe kjo është saktësisht se si ata sqarojnë dështimet e tyre – programi i dietës nuk mund të mbahet, dhe nuk ka kohë për tren. Rënia e peshës në mënyrë tipike ankohet në lidhje me paarritshmërinë e mallrave të dobishme dhe mungesën për të marrë pjesë në mësime në pajisje golfi shëndetësor ose palestra, të cilat mund t’i ndihmojnë ata të realizojnë një përcaktim të hollë. Të gjitha këto janë kufizime të sakta për humbjen e peshës fitimprurëse me ilaçin. 7 Slim.

Ndërsa është e paimagjinueshme në mënyrë që të shtoni vetëm disa orë në ditë ose të transferoni klubin shëndetësor më afër tuajit, ka metoda për të kapërcyer këto çështje në mënyrë që rënia e peshës të mos duket aq e mundimshme. Nëse po luftoni me kufizimet përreth humbjes së peshës, përdorni truket thelbësore për t’i kapërcyer ato dhe do të arrini objektivat tuaja.

Tre kufizime në rënien e peshës me 7-Slim

Pengesa kryesore është mungesa e kohës. Janë zonjat ato që shpesh justifikojnë dështimet në rënien e peshës nga mungesa e kohës. Dhe kjo justifikim është absolutisht e sinqertë. Një hulumtim kryesor i shtypur brenda Revistës Worldwide të Konsumimit të Sjelljes dhe Ushtrimeve Trupore zbuloi se zonjat më të reja që po bëjnë një përpjekje për të humbur peshë me 7-Slimjanë zakonisht brenda strategjisë së rasteve thelbësore të jetës: fillimi i karrierës së re, rregullimi i banesave të reja, krijimi i një shtëpie dhe shndërrimi në nëna. Këto raste kryesore të jetës jo vetëm që marrin energji të madhe, por gjithashtu marrin shumë kohë.

Mësoni se si të krijoni një minutë për veten tuaj në mjaft çështje pune dhe çështje shtëpiake për të dalë të pakta dhe mahnitëse shtesë?

Përpiquni sigurisht një nga këto opsione:

 • Kërkoni ndihmë. Bëni lirinë për të kërkuar ndihmë për detyrat që mund të marrin një sasi të tepërt të kohës tuaj. Lëreni partnerin dhe të rinjtë të ndihmojnë në punët e familjes dhe lejo që ata të bëjnë pjesën më të madhe jo aq mirë sa ti, megjithatë do të ndihmojë të krijojnë pak kohë për veten e tyre. Pyesni punëdhënësin tuaj për orë pune shumë të gjithanshme. Pyesni shoqet, fqinjët ose babanë dhe mamanë për ndihmë për një gjë. Sqaroni se kjo nuk është e gjatë, thjesht se në kohën e duhur mund të vendosni të humbni peshë. Kjo mund të shtojë seriozitet në planet tuaja të humbjes së peshës dhe për veten tuaj.
 • Jepni përparësi. Koha që i kushtoni rënies së peshës është ndër investimet më të vlefshme të kohës. Si rezultat i asgjë tjetër çështje në jetë, si shumë. Dhe duke rënë në peshë me 7 Slim, Ju shëroni fizikun tuaj, zgjatni jetën tuaj individuale. Ju mund të udhëtoni në mënyrë aktive, të dorëzoni të rinj, të ndërtoni një profesion marramendës, megjithatë do të humbni të gjitha këto kënaqësi të jetës në një ditë të vetme nëse çështjet e rënda të mirëqenies vijnë si rezultat i problemeve me peshën.
 • Vendosni orarin tuaj. Nxirrni kalendarin e letrës së shkollës së vjetër. Zbuloni dritaret e shtëpisë së kohës kur e gjeni veten të lirë nga veprimet tuaja mbizotëruese. Planifikoni këtë kohë të lirë në mënyrë që të keni kohë për të rregulluar ushqime të shëndetshme dhe të stërviteni pak. Le të jetë kjo një përparësi për ju. Ju mund ta kaloni pjesën e mbetur të kohës sipas gjykimit tuaj individual. Kapeni kalendarin në një vend të jashtëzakonshëm, vendin ku do t’ju kujtojë çdo ditë për planet tuaja për të realizuar një përcaktim të hollë.

Pengesa e dytë është mungesa e njohurive të të tjerëve. Rënia e peshës është ndër çështjet më shqetësuese private, nuk është një mundje e drejtpërdrejtë me veten tënde. Nëse njerëzit nuk ju paraqisni ndihmën emocionale që thjesht dëshironi shumë keq, ose edhe më keq, sabotoni përpjekjet tuaja për të humbur peshë, atëherë mundësia e suksesit zvogëlohet ndjeshëm.

Skiconi dëshirat tuaja. Ju nuk mund të kërkoni ndihmë nga të tjerët për ata që vetë nuk kanë ide saktësisht se çfarë dëshironi. Merrni një stilolaps dhe letër dhe shkruani në mënyrën që supozoni se të tjerët do t’ju ndihmojnë. Për shembull, ju mund t’u kërkoni shokëve tuaj të korit nga konsumimi i një shijshëm që është i ndaluar për ju në praninë tuaj. Mund të kërkohet nga partneri juaj t’ju shpërblejë çdo ditë, duke ju motivuar për sukses shtesë. Sidoqoftë, është me vlerë që të gjithë anëtarët e familjes të kërkojnë kor nga reagimet në dështimet tuaja në shfrytëzimin 7Slim, përçarje, nga çdo lloj shakaje dhe tallje me këtë çështje.

Flisni për këtë. Nëse me të vërtetë ndjeni se thjesht doni ndihmë, ju vetë krijoni kontakte me të tjerët. Duke marrë pak kohë për të folur në lidhje me humbjen e peshës tuaj, ju nuk do të merrni vetëm ndihmën që dëshironi, megjithatë përveç kësaj, ju do të paraqisni që arritja e suksesit në humbjen e peshës është një qëllim jetësor për ju.

Shikoni për njerëz me mendje të njëjtë. Nëse ndihma dhe mirëkuptimi nga të tjerët mbetet të mos jenë të mjaftueshme, zgjeroni atmosferën tuaj duke përfshirë njerëz të rinj, dashamirës. Yow do të zbuloni miq në klubin e shëndetit ose një zemër të veçantë për humbjen e peshës. Rrjeti madje mund të ndihmojë me bordet dhe bashkësitë e tij për rënien e peshës. Bashkohu me njerëz të ndryshëm!

Pengesa e tretë është mungesa e hyrjes në vaktet e shëndetshme ose fuqia për të manovruar. Nuk ka diçka të tillë si dyshim se vaktet e shpejta kanë çmime shumë më të arsyeshme sesa vaktet e shëndetshme dhe 7Slim pika. Dhe në rast se çështjet tuaja përkeqësohen nga stresi kohor, nuk është shok që rënia e peshës nuk është e drejtpërdrejtë. E njëjta gjë vlen edhe për ushtrime trupore. Shumica prej nesh nuk ka një klub shëndetësor të pajisur mirë dhe trajnerin tonë personal. Si merren disa njerëz për të kërkuar kohën për të shkuar në klubin shëndetësor, për të kapur trenin dhe për të djegur energji shtesë përmes ushtrimit?

Nëse jeni të ashpër në rënien e peshës, përpiquni të jeni tepër të shkathët dhe krijues.

Gatuaj darkën me shumicë, pasi të keni krijuar një orar për humbjen e peshës për të ndihmuar përpjekjet tuaja për humbjen e peshës, caktoni raste të veçanta gatimi në të. Vendosni së bashku supa të shëndetshme, zarzavate të skuqura, pulë, etj. Paketoni vaktet në kontejnerë të vegjël, në mënyrë që të zbuloni thjesht vaktet që ju nevojiten. Ju thjesht mund të planifikoni menunë tuaj për ditën dhe kurrë mos e hani shumë.

Praktikoni në shtëpi. Mos supozoni se mjetet e kushtueshme të trenit ose një informacion privat i trainerit djeg energji shtesë sesa treni vetëm! Bleni disa disqe video treni, aktivizoni karikimin e televizorit ose merrni informacionin on-line.

Gjurma për humbje peshe fitimprurëse c 7-Slim jo i drejtpërdrejtë Sidoqoftë, për ata që shohin dhe kapërcejnë të gjitha kufizimet në metodën tuaj, atëherë padyshim që do të arrini qëllimin tuaj.

Medeurope Shqipëria